sonna.com.ua

Špičkové jazdné vlastnosti, robustná konštrukcia, moderný dizajn, kvalitné spracovanie.

Motor
Kvapalinou chladený štvortaktný jednovalec prekvapí  výkonom a vysokým krútiacim momentom. Elektronické vstrekovanie paliva Bosch zaisťuje optimálnu zmes paliva a jednoduché štartovanie pri nízkych teplotách. Valec s keramickou vrstvou pre vyššiu životnosť a lepšie chladenie. Kovaný piest s vyššou pevnosťou a zvýšenou tepelnou odolnosťou. Vyvažovací hriadeľ eliminuje vibrácie, ku kultivovanej jazde prispieva aj pružne uložený motor a elektrické štartovanie.
Brzdový systém
Účinný hydraulický brzdový systém s pancierovými hadicami a atraktívnymi tvarovanými kotúčmi na všetkých kolesách zaručuje presvedčivý a presne dávkovateľný brzdný účinok. Pri brzdení z kopca navyše pomáha aj účinná motorová bŕzda.
Pohon 2WD / 4WD s uzávierkou diferenciálu
Elektricky prepínateľný pohon 2x4 / 4x4 je doplnený elektricky ovládanou plne uzamykateľnou uzávierkou predného diferenciálu. Automatická dvojrýchlostná prevodovka CVT so spiatočkou, motorovou brzdou a odstredivou spojkou, ktorá udržuje optimálne napnutie hnacieho remeňa a tým minimalizuje jeho opotrebovanie. Výkon motora je na kolesá prenášaný robustnými krížovými hriadeli.
Podvozok
Ľahká a odolná konštrukcia s nízkou hmotnosťou iba 305 kg (krátka verzia) zabezpečuje bezkonkurenčný pomer výkonu a hmotnosti. Vysoká svetlá výška a veľká obratnosť vďaka malému polomeru otáčania. Nezávislé dvojité lichobežníkové zavesenie všetkých kolies s veľkými zdvihy perovania a komfortné odpruženie s päťpolohové nastaviteľnými jednotkami.
Doplnky v cene:
- Navijak 3000 lbs
Spoľahlivý elektrický 12V navijak s vysokou ťažnou silou 3000 lbs a oceľovým 15m lanom má dostatok sily na vytiahnutie štvorkolky z každej nepríjemnej situácie. Ovládanie navijaku je na riadidlách.
- Ťažné zariadenie
S úžitkovým Access Max s veľkým krútiacim momentom a pohonom všetkých kolies máte k dispozícii viac než dostatok sily pre ťahanie ťažkých prívesov a pracovného príslušenstva. Pevne priskrutkovaná gule prispieva k vyššej tuhosti celej súpravy.
- Zadný nosič batožiny
Praktický zadný nosič z pevnej konštrukčnej ocele s nosnosťou 70 kg. Povrchová úprava kvalitnou práškovou farbou zvyšuje odolnosť nosiča proti korózii.