sonna.com.ua

Predĺžená verzia modelu Max 650i Transasia, limitovaná edícia štvorkolky, ktorá vytvorila svetový rekord v diaľkových jazdách. Ponúka všetky prednosti krátkeho modelu - výkonný motor, vynikajúce jazdné vlastnosti, moderný facelift prednej časti s dvojicou veľkoplošných svetlometov, atraktívny 14 "alu disky, veľký chladič a účinný posilňovač riadenia; predĺžený podvozok navyše poskytuje dostatok priestoru pre pohodlnú jazdu vo dvoch a vysokú stabilitu pri jazde. V bohatej základnej výbave nechýba LED osvetlenie, elektrický navijak alebo homologované ťažné zariadenie.

Motor
Kvapalinou chladený štvortaktný jednovalec má dostatok výkonu a vysoký krútiaci moment. Elektronické vstrekovanie paliva Bosch zaisťuje optimálne zloženie zmesi a ľahké štartovanie aj pri nízkych teplotách. Valec je opatrený keramickou vrstvou, ktorá znižuje opotrebenie motora a zlepšuje chladenie. Kovaný piest má vyššiu pevnosť a zvýšenú tepelnú odolnosť. Vyvažovací hriadeľ výrazne znižuje vibrácie, ku kultivovanosti jazdy prispieva aj pružné uloženie motora a pohodlné elektrické štartovanie.
Elektrický posilňovač riadenia
Vďaka elektrickému posilňovaču je riadenie prekvapivo jednoduché, a ani dlhý výlet alebo celodenná práca vás neunaví. Posilňovač zlepšuje nielen ovládateľnosť štvorkolky, ale aj bezpečnosť jazdy, pretože funguje aj ako tlmič nárazov do riadidiel. Keď predné kolesá narazí na skrytý kameň, dieru alebo peň, úder vám nevyrazí riadidlá z ruky, pretože energiu nárazu zachytí posilňovač.
Pohon 2WD / 4WD s uzávierkou diferenciálu
Elektricky prepínateľný pohon 2x4 / 4x4 spoločne s elektricky ovládanou uzávierkou predného diferenciálu vás dostane z akejkoľvek šlamastiky. Optimálnu trakciu zabezpečuje automatická dvojrýchlostná CVT prevodovka so spiatočkou, motorovou brzdou a odstredivou spojkou. Prevodovka zároveň udržuje optimálne napnutie hnacieho remeňa a minimalizuje tým jeho opotrebovanie.
Predĺžený podvozok
Verzia LT ponúka plnohodnotné miesto pre spolujazdca so samostatnou sedačkou, a zároveň aj viac miesta pre vodiča. Predĺžený podvozok prináša väčšiu istotu v prudkých výjazdoch, dlhá verzia si napriek tomu zachováva vynikajúcu ovládateľnosť a svižné konania. V teréne oceníte aj vysokú obratnosť vďaka malému polomeru otáčania, veľkú svetlú výšku, vysoké zdvihy perovania a komfortne nastavené odpruženie s nezávislým zavesením všetkých kolies s päťpolohové nastaviteľným pružením.
Brzdy na všetkých kolesách
Účinný štvorkotúčový brzdový systém s tvarovanými kotúčmi na všetkých kolesách a pancierovými hadicami zaručuje presvedčivý a ľahko dávkovateľný brzdný účinok. Pri schádzaní kopca vám navyše pomáha aj účinná motorová brzda.
Multifunkčný LCD displej
Prehľadný multifunkčný LCD displej poskytuje všetky informácie: digitálny rýchlomer, analógový otáčkomer, hodiny, celkové aj denné počítadlo kilometrov, počítadlo motohodín, kontrolku EFI, kontrolku obmedzovača otáčok, kontrolku pohonu 2WD / 4WD, kontrolku uzávierky diferenciálu, palivomer a kontrolky smeroviek.
Moderné osvetlenie
Veľkoplošné predné svetlomety premenia noc v deň. S duálnymi projektorovými šošovkami a LED svetlami pre denné svietenie sú tieto moderné svetlomety zároveň účinné aj atraktívne. Zadné a brzdové svetlá s technológiou LED majú vysokú svietivosť a vďaka vysokej účinnosti aj veľmi nízky príkon.