sonna.com.ua

Novinka roka 2012 od CFMOTO. Úplne nová "osemstovka" GLADIATOR X8 V-twin EFI! Úžasné parametre tohto stroja nadchnú každého znalca - extrémne výkonný 800 ccm dvojvalcový motor s valcami do "V", Americké vstrekovanie DELPHI, systém výplachu spalín Barricade, kované duralové ramená DAT (voliteľne), nitrogenové nastaviteľné tlmiče DNM (voliteľne), rám DOUBLETHICK, KBS systém a v neposlednom rade modulárna koncepcia sedačiek MULTICARGO.

Prevody Gladiatora X8 V-twin EFI poháňa moderný, vodou chladený dvojvalcový motor. Plnenie motora zaisťuje vstrekovací systém (EFI) od firmy Delphi, vďaka ktorému motor dosahuje vysokého výkonu 63 PS (offroad verzia) a najmä vysokého krútiaceho momentu 72 Nm, ktorý je optimálne rozvrhnutý v celom spektre otáčok, avšak s dôrazom na vysokú hodnotu už pri nízkych otáčkach motora. Motor disponuje štvortaktnou a štvorventilovou SOHC technológiou na každý valec. Svoj výkon prenáša kardanovým hriadeľom na zadné hnané kolesá prostredníctvom mohutného bezúdržbového variátora (remeň Mitsuboshi Japan) s funkciou brzdenia motorom. Pohon predných kolies je samozrejme možné elektronicky pripojiť.  

Prevodovka umožňuje jazdu vpred i vzad pre bežné použitie a redukovaný, supersilný prevod do pomala pre pracovné použitie a ťahanie prívesu.  

Motor sa štartuje elektrickým štartérom. Všetky prevodové a kardanové skrine sú utesnené proti vlhkosti a majú odvetrávací systém, ktorý dovolí vyrovnávanie tlaku bez znečistenia prevodového oleja. 

Gladiator X8 je kompletne odpružený pomocou mohutne dimenzovaných, dvojitých A ramien (verzia Deluxe z kovaného duralu) a nových viacprvkových tlmičov (verzia Deluxe nastaviteľných nitrogenových DNM) s progesivnou pružinou a polohovým nastavovaním tuhosti. Toto špičkové odpruženie s dlhými zdvihmi zaisťuje komfortnú a pohodlnú jazdu i na veľkých nerovnostiach. 

Odolné 14-palcové šesťplátnové pneu CST Abuzz sú navrhnuté pre ideálnu off road trakciu. Ich vynikajúce záberové schopnosti umožnia prejazd i veľmi ťažkým terénom a ich dlhá životnosť uspokojí i náročného užívateľa. 

Krycie plasty a blatníky sú vyrobené z vysoko pružného polyetylénu. Pružnosť týchto plastou a výmenné lemy zaisťujú vysokú odolnosť pri akýchkoľvek činnostiach a veľmi jednoduchú opraviteľnosť. K dispozícii sú rôzne farebné varianty.

Gladiator X8 EFI má 12V elektrický systém. Indikačné kontrolky oznamujú jazdu s diaľkovými svetlami, zaradenie jednotlivých rýchlostí, zopnutie pohonu 4x4 a uzamknutie predného diferenciálu. Atraktívny LCD displej disponuje kompletnými prevádzkovými informáciami. Stroj je vybavený diaľkovými i tlmenými svetlami, brzdovými svetlami a kompletnou elektrickou výbavou.

Brzdy sú kompletne hydraulické. Ich ovládanie je na riadidlách a pri pravej nohe. Parkovacia brzda je integrovaná priamo do prevodovky. Výkon a odolnosť bŕzd sú viac ako dostatočné pri akomkoľvek počasí a zaťažení.

Na túto štvorkolku poskytujeme zvýšenú trojročnú záruku a doživotnú továrenské záruku na rám štvorkolky. Táto jedinečná a vysoko nadštandardná záruka platí pre prvého majiteľa stroja, nevzťahuje sa na spotrebný materiál a je neprenosná.

Ťažné zariadenie je plne homologované a možno ho využívať aj v cestnej premávke. Naviac obsahuje aj elektrickú prívesovú zásuvku, takže so štvorkolkou sa dá legálne ťahať aj zodpovedajúci príves.

Základná cena X8 EFI obsahuje 14 "alu disky, šesťplátnové pneumatiky, silný naviják Rock, homologované ťažné zariadenie, blastre na riadidlách, viacprvkové odpruženie s novými progresívnymi pružinami.

Verzia Deluxe obsahuje navyše nitrogenové nastaviteľné tlmiče DNM, kované duralové ramená a duralové kryty ramien.